XX DZIEŃ PAPIESKI

Dzień papieski

XX DZIEŃ PAPIESKI

TOTUS TUUS

To już XX Dzień Papieski. Jest on wyjątkowy, ponieważ w tym roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły -  Św. Jana Pawła II.

Każdy Dzień Papieski wywołuje w nas fale dobrych, wzruszających wspomnień
o Człowieku, który zawsze zadziwiał i ciągle zadziwia świat. Tegoroczny Dzień Papieski przeżywany jest pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Przez 26 lat swego posługiwania na tronie Piotrowym prowadził nas po drogach doczesności ku Bogu. Wierzymy i jesteśmy przekonani, że czyni to w dalszym ciągu. Kochany, podziwiany, obdarzony największym szacunkiem. Wielki autorytet moralny współczesnego świata. Człowiek najwyższego zawierzenia Chrystusowi i Jego Matce. Jego motto biskupie „TOTUS TUUS” jest symbolem wiary, nadziei
i miłości. Życie św. Jana Pawła II było pełną realizacją zawierzenia Bogu przez Maryję. Dramatem obecnych czasów jest chęć radykalnego odrzucenia Boga,
a w konsekwencji tworzenie nowej wizji człowieka, będącej często jego karykaturą. Ciągle aktualnym przesłaniem Papieża jest natomiast wezwanie do zawierzenia Maryi, a Bogu przez Maryję. Matka Boża wskazuje na Jezusa jako Źródło zaspokojenia ludzkich braków, potrzeb, pragnień i tęsknot. Zachęca współczesnego człowieka do przyjęcia wiary nadającej sens codziennemu wędrowaniu. Postawa ta ukazuje godność człowieka oraz prowadzi do odważnej wolności i skłania do dawania świadectwa.

Teraz Ojcze Święty obejmujemy Ciebie myślą, przez wyobraźnię naszych serc i łącząc się z Tobą duchowo przywołujemy, zapraszamy i prosimy Cię, abyś był z nami zawsze.

„Posadziłeś mnie na małą łódź

I popchnąłeś na morski szlak

Gdzieś w oddali jest drugi brzeg

I przystań Twa, czeka tam

Fale atakują moją łódź

Ostry wiatr uderza w mą twarz

Czasem sił po prostu mi brak,

Więc wołam daj mocy dar

Tylko Ty dopomóc możesz mi

Tyś autorytetem podróży mej

Twoje dłonie niech pchają mnie

Do brzegu gdzie oczekujesz mnie

Pomyślnym wiatrem i latarnią dla mnie bądź

Oświecaj jasno moją drogę

Dopomóż w walce z mroźną falą, gęstą mgłą

Osłaniaj swoją mocą mnie.                                                Opr. E.C.

"Jan Paweł II - Droga do świętości" - link