PASOWANIE NA WYCHOWANKA I PRZEDSZKOLAKA

„Daj dzieciom dobrą wolę,
daj wysiłkom ich pomoc,
ich trudom błogosławieństwo.
Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą,
ale najpiękniejszą."

Janusz Korczak „Modlitwa wychowawcy"

Rok szkolny 2020/2021 mimo, iż pozornie podobny do poprzednich, jest jednak zupełnie inny. Przed nami nowe wyzwania związane nie tylko z nauką, ale także z naszą odpowiedzialnością za własne zdrowie i zdrowie wszystkich bliskich nam osób.

W związku z pandemią spowodowaną przez wirusa SARS-CoV-2, Pasowanie na Wychowanka i Przedszkolaka nie może odbyć się w naszym Ośrodku w tradycyjnej, uroczystej formie. Nie zmienia to jednak faktu, iż ośrodkowa społeczność pragnie z całego serca powitać nowych uczniów i przedszkolaków.

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego witamy Was, Kochani, bardzo serdecznie. Życzymy, by czas spędzony w naszej placówce był dla Was czasem niezapomnianej przygody w krainie nauki, czasem nowych doświadczeń, nowych przyjaźni i wielkiej radości.

Do powitań przyłącza się również Samorząd Uczniowski, kierując do swoich nowych kolegów i koleżanek następujące słowa:

My, starsi uczniowie nie tak dawno, a niektórzy zaledwie przed rokiem, tak jak Wy dzisiaj przystępowaliśmy do ślubowania. Teraz przed Wami długa droga nauki, nowych obowiązków. Pamiętajcie, że w tej drodze zawsze możecie liczyć na pomoc swoich starszych kolegów. Teraz wspólnie wypełniać będziemy obowiązki szkolne, będziemy pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać, wspólnie będziemy się bawić i odpoczywać. Uśmiechnijcie się, w Ośrodku jest naprawdę fajnie. Dziś, w tym wielkim dla Was dniu, chcemy Wam życzyć samych znakomitych ocen, tylko wzorowego zachowania, ciekawych lekcji, wspaniałych wycieczek i cudownych przygód, które przeżyć można podczas nauki w szkole. Życzymy Wam wspaniałych przyjaciół, radości i szczęścia.

ŚLUBOWANIE

Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców.
Będę się uczył tego, co piękne i mądre.
Będę kochał i czcił moją Ojczyznę.
Chcę wyrosnąć na dobrego obywatela naszej Ojczyzny - Rzeczpospolitej Polskiej.

Opr. (J.S., E.S. i M.C.)

osr2020dek