Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jak co roku, 2 kwietnia pamiętamy o naszych Niebieskich Przyjaciołach, czyli osobach przejawiających zaburzenia ze spektrum autyzmu. Tym razem, chcąc poszerzać świadomość społeczną na temat trudności i funkcjonowania osób z autyzmem, przygotowaliśmy krótki spot. Jego celem było pokazanie, że inny nie znaczy gorszy oraz, że ważne jest aby rozumieć, wspierać i po prostu być z osobami autystycznymi każdego dnia, ponieważ to nie tylko pomaga im funkcjonować w naszym zabieganym świecie, ale też może ubogacić nas jako ludzi.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i nagranie filmiku. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Rodziców Naszych Niebieskich Dzieci, którzy jak zwykle nie zawiedli i chętnie z nami współpracowali, dzieląc się swoim czasem, życzliwością i pozytywną energią. W spocie obok Rodziców, Dyrekcji oraz nauczycieli, terapeutów wystąpili pracownicy obsługi i administracji Ośrodka oraz Pani pielęgniarka czyli najważniejsze osoby, które mają wpływ na codzienne funkcjonowanie i rozwój Naszych Dzieci z autyzmem.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektu naszej wspólnej pracy☺

Opr. (E.G.)

autyzm