XXI Dzień Papieski

202110dzpap2

Tegoroczny Dzień papieski przeżywaliśmy pod hasłem: „Nie lękajcie się".
Z tej okazji uczniowie naszego Ośrodka w dniu 12 października przygotowali, pod kierunkiem nauczycieli: E. Ciołkosz i W. Stadnickiej-Pałys, montaż słowno-muzyczny, poświęcony osobie i nauczaniu świętego Jana Pawła II, który jest dla wszystkich ludzi wzorem godnym podziwu i naśladowania. Wskazywał on, że najważniejsze w życiu są takie wartości jak: wiara, nadzieja i miłość. Uczył nas jak kochać i jak żyć w świecie, który coraz bardziej wypacza prawdziwe dobro, prawdę i piękno, proponując w zamian fałszywy obraz rzeczywistości. Swoją postawą i całym życiem pokazał nam prawdziwą istotę miłości.

Wielokrotnie w swoich homiliach i przemówieniach do młodzieży podkreślał, jak ważna jest miłość do bliźniego i uczył, jak ją realizować w życiu codziennym. Papież mówił: „Drodzy Młodzi Przyjaciele! Pamiętajcie o słowach Chrystusa: Ja jestem bramą, jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony. Nie lękajcie się iść w przyszłość przez Bramę, którą jest Chrystus. Wierzcie Jego słowom, wierzcie Jego miłości, w Nim jest nasze zbawienie. Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary, nadziei i miłości".

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty za te słowa. Dziękujemy za Twoją wielką troskę o nas, za każde słowo, które było wyrazem Twojej miłości.

(Opr. E.C.)