Dzień Nauczyciela w Warszawie

zyczenia202110

W ubiegły czwartek tj. 14 października br. w Sejmie RP, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Inicjatorem spotkania z zaproszonymi nauczycielami była Wicemarszałkini Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska,  Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Krystyna Szumilas, oraz Posłowie na Sejm RP zajmujący się problemami edukacji.

Celem  spotkania było podziękowanie  aktywnym, wyróżniających się w swoim środowisku nauczycielom polskich szkół, oraz wymiana poglądów na temat przyszłości edukacji w naszym kraju.

W pierwszej części sejmowej uroczystości goście wysłuchali ciekawego wykładu pana dr Tomasza Gajderowicza z UW na temat mitów i faktów edukacyjnych. W drugiej części nauczyciele prezentowali swój dorobek zawodowy, placówki w których pracują, oraz dyskutowali o największych problemach i wyzwaniach stojących przed współczesną szkołą.

Miło nam poinformować, że przedstawicielem nauczycieli z Województwa Podkarpackiego na tym spotkaniu, był reprezentant naszej szkoły Pan Paweł Armata.

Gratulujemy i cieszymy się, że to właśnie nasz frysztacki głos był wysłuchany w Warszawie.