Biblioteczna gra terenowa

ptaszki

W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom, 10 maja,  zorganizowana została biblioteczna gra terenowa. W piękne, majowe przedpołudnie uczniowie   klas I - IV SP oraz I - VII OET wraz ze swoimi nauczycielami wyruszyli w trasę. Uczestnicy gry musieli zaliczyć kolejne zadania, które czekały na nich przy poszczególnych przystankach. Wszystkie drużyny miały do pokonania dziesięć różnorodnych zadań o różnym stopniu trudności. Test ze znajomości wierszy, dopasowanie kluczy, ułożenie hasła z sylab, znalezienie różnic między obrazkami, ułożenie puzzli, pokonanie toru przeszkód, wykonanie obrazu z zebranego materiału przyrodniczego czy porozmawianie z wystającym językiem to tylko niektóre zadania, z którymi musieli się zmierzyć zawodnicy. Po zaliczeniu wszystkich zadań na uczestników czekała słodka nagroda i odpoczynek w cieniu drzew. Drużyny nie rywalizowały ze sobą, ponieważ zadania służyły osiągnięciu wspólnego celu, którym była dobra zabawa, integracja zespołów klasowych oraz aktywne spędzenie czasu. Dziękujemy za liczny udział, zaangażowanie i wszystkie miłe słowa. Zadowoleni uczestnicy to najlepsza nagroda dla organizatorów.

(Opr. M. P.)