WYJAD DO KINA HELIOS

WYJAD DO KINA  HELIOS

202205kinoh2

10 maja uczniowie klasy VIA i VII B wzięli udział w wycieczce do kina Helios w Krośnie. Tym razem wybraliśmy się na film pod tytułem „ Za duży na bajki". Jest to opowieść o relacjach rodzinnych i niełatwym procesie dorastania. Film w  zabawny i wzruszający sposób  porusza wiele  ważnych tematów: od pierwszych miłosnych zauroczeń, poprzez poważny problem otyłości dzieci, kończąc na ciężkiej chorobie bliskiej osoby. Walduś, bohater filmu, dzięki wsparciu i pomocy najbliższych, z nieśmiałego i niepewnego siebie dziecka  zmienia się w mądrego, samodzielnego i rozsądnego chłopca. Projekcja filmu została poprzedzona edukacyjnymi warsztatami na temat problemów dorastającej młodzieży, życiowych priorytetów oraz uzależnienia od gier komputerowych. Po zakończonym seansie postanowiliśmy wzmocnić nasze ciało, więc spacerkiem udaliśmy się do restauracji Mc Donald's. Emocji sporo, bo aby coś zjeść, trzeba było samodzielnie wybrać i zamówić posiłek.  W drodze powrotnej postanowiliśmy spalić nieco kalorii i korzystając z pięknej pogody wstąpiliśmy na siłownię i plac zabaw. Później już tylko powrót do szkoły i... planowanie następnej wycieczki.

(Opr. E.Sz.)