Tydzień czytania dzieciom w Ośrodku.

LOGOTYP-CPCD-D3_bez_bieli

Jak co roku nasz Ośrodek aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom". W ramach tej kampanii w dniach 9 - 13 maja zorganizowano Tydzień czytania dzieciom w Ośrodku, którego hasło brzmiało „Polscy autorzy dla klimatu", a  celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano m.in. zajęcia „Klimatyczne bajki", „Patriotyczne czytanie dla przedszkolaków", „Czytanie na ekranie", wieczorne czytanie opowiadań z cyklu „Gang Swojaków", czytanie bajek w plenerze i przed snem, czytanie wierszy, baśni i legend w świetlicach, grę terenową, zabawy i łamigłówki czytelnicze oraz opowiadania terapeutyczne i bajki utrwalające poprawną wymowę. Mamy nadzieję, że te wspólne działania czytelnicze, sprawiły  uczniom radość i przyjemność obcowania z literaturą.

(Opr. M. P)