„Razem z ludźmi i z naturą”

„Razem z ludźmi i z naturą"

202205ljts2

17 i 18.05.2022 r. 16 podopiecznych Ośrodka oraz 14 Rodziców/ Opiekunów przebywało na wyjeździe rekreacyjnym o charakterze motywacyjno - integracyjnym w Siedlisku „Janczar" w Pstrągowej. W programie pobytu znalazły się: przejazd bryczką po okolicy, zajęcia edukacyjne „Koń moim przyjacielem", warsztaty pieczenia chleba, ognisko, dyskoteka, śpiewy piosenek biesiadnych przy akompaniamencie akordeonu, gry i zabawy zręcznościowe, plastyczne, spacery i konsultacje terapeutów. Sprzyjało to wyzwalaniu pozytywnych emocji wszystkich uczestników  oraz nauczycieli, wychowawców i terapeutów, którzy włączyli się w realizację zadań.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i był realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jest Taka Sprawa", działające w Ośrodku.

Bardzo dziękujemy naszym podopiecznym za wzorową postawę, rodzicom za zaufanie, wolontariuszom za  poświęcony czas i energię.

Wszystkim polecamy pobyt w Siedlisku „Janczar". Jeszcze tam wrócimy.

(Opr. T.G.)