SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 20.05.2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „W sercu zegara poezja ukryta". Do tego wydarzenia, przez okres  trzech tygodni, przygotowywali się pod kierunkiem swoich pań, uczniowie wszystkich klas, począwszy od klasy IA szkoły podstawowej - skończywszy na klasach III szkół ponadpodstawowych. Już od rana, na korytarzach naszej placówki, widać było pięknie wystrojone dziewczynki i eleganckich chłopców, co oznaczało, że będą oni uczestniczyć w jakimś ważnym spotkaniu. W zmaganiach recytatorskich w sumie wzięło udział 24 uczniów, których recytacje oceniała komisja w osobach: wicedyrektora Ośrodka Pani mgr Marii Pająk i nauczycielki języka niemieckiego Pani mgr Marty Niemiec. Wszyscy recytujący zaprezentowali się pięknie, choć, jak sami mówili, towarzyszyła im ogromna trema, tym większa, że każdy występ był nagrywany. Do zwycięzców tej edycji należą: Marcin Fortuna - I miejsce, Wiktoria Walkiewicz - II miejsce, Antoni Palar - I miejsce, Magdalena Boruta - I miejsce, Natalia Grzyb - II miejsce, Krzysztof Roszkowski - I miejsce, Marcelina Boruta - II miejsce, Konrad Burda - I miejsce, Szymon Braczyk - II miejsce, Dominika Krzyżak - I miejsce, Krystian Stefanik - II miejsce. Uczniowie ci wezmą udział w kolejnym etapie, czyli w XXXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Placówek Kształcenia Specjalnego w SOSW w Leżajsku, który odbędzie się w dniu 31.05.2022 r. w formie on - Line. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(Opr. R. G. G.)