DZIEŃ DZIECKA PRZEDSZKOLAKÓW

dzie_dziecka

To był piękny, słoneczny dzień. Słoneczko od rana zaglądało swoimi promyczkami do okien przedszkola. Przypominało dzieciom, że to właśnie dzisiaj czeka ich niespodzianka -WYPRAWA na piknik z okazji ich święta.

Z uśmiechniętymi buźkami, dobrymi humorami i pełnymi koszami pyszności wyruszyliśmy w drogę. Nasz piknik rozpoczął się od wspólnych zabaw w piaskownicy, na zjeżdżalniach, huśtawkach, drabinkach do wspinaczki. Oprócz radości i emocji, które towarzyszyły dzieciom, zabawy te korzystnie wpływają na usprawnienie ogólnej motoryki ciała. Po niemałych zmaganiach i wysiłku czekała na dzieci pachnąca, świeżo upieczona kiełbaska z grilla. Z pełnymi brzuszkami i po zasłużonym odpoczynku, przedszkolaki mogły wykazać się zwinnością, szybkością i wytrzymałością podczas wspólnej rywalizacji. Lekki wiaterek sprawił, że bańki mydlane robione przez dzieci długo utrzymywały się w powietrzu. Błyszczące brokatem motylki, kwiatuszki, pieski, kotki, gwiazdki pięknie prezentowały się na małych rączkach, które robiła P. Madzia. Wspólny relaks na kocykach w cieniu drzew i pyszne, zimne lody przyniosły wszystkim ulgę w ten upalny dzień. I na tym zakończył się nasz przedszkolny piknik. Zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola. Dziękujemy P. Wojtkowi Arciszewskiemu za życzliwość i miłe przyjęcie nas na plac zabaw na terenie GOSIR -u we Frysztaku. Życzymy dużo zdrowia i sukcesów w pracy zawodowej.

(Opr. M.K.)