Piknik rodzinny

Już po raz kolejny, po dwóch latach przerwy, 15 czerwca 2022 r. odbył się PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez SOSW we Frysztaku we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jest taka sprawa".

Piknik rozpoczął się od podsumowania konkursów: „Grosik" oraz Międzygminnego Konkursu Plastycznego „Trzeźwa głowa". Najbardziej zasłużeni uczestnicy zostali nagrodzeni. Dzieci i młodzież bawiła się przy muzyce dyskotekowej. Była  też okazja do rywalizacji sportowej. Nie brakowało chętnych do sfotografowania się w fotobudce, a także pomalowania sobie twarzy specjalnymi farbami. Loteria fantowa, w której losy kosztowały „jeden uśmiech", dostarczały emocji i niespodzianek. Pan myśliwy prezentował tradycje i uczył szacunku do środowiska. Dużą atrakcją okazały się alpaki, które przybyły do naszych podopiecznych z Nosówki.

Całość uświetnili swą obecnością strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Twierdzy, których pokazy cieszyły się zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

Pogoda dopisała i przydał się duży namiot turystyczny, który od niedawna jest w posiadaniu Ośrodka.

(Opr. T.G.)