SPOTKANIE Z ARTYSTĄ - RZEŹBIARZEM

20202206szr1

Nasze mądre i zdolne przedszkolaki znają wiele zawodów. Niejednokrotnie miały już okazję spotkać się z przedstawicielami różnych zawodów, których gościliśmy w przedszkolu. W tym roku wyruszyliśmy busem szkolnym do "Galerii rzeźby" na spotkanie z jej gospodarzem P. Józefem Mendralą. Pan rzeźbiarz oprowadzał nas po swojej galerii i opowiadał o tym, jak rzeźbił swój TALENT w drewnie. Pani Władysława, żona artysty także rozwija swoją pasję, czego owocem jest niemały zbiór obrazów wykonanych haftem. Podczas zwiedzania okazało się, że przytulny, drewniany domek gospodarzy, z licznym zbiorem płaskorzeźb oraz znajdujące się w ogrodzie rzeźby, wkomponowane w rosnące w nim drzewa, krzewy i kwiaty tworzą "MINI SKANSEN". Na koniec P. Józef pokazał nam swój maleńki warsztat, swoje narzędzia i to, co wzbudziło największe zainteresowanie - rzeźbił na naszych oczach. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały rzeźby od artysty. Nasz przedszkolak Wiktor - mały artysta, który lepi "cuda" z plasteliny zabrał ze sobą swoje rzeźby, aby pokazać je P. Józefowi -wielkiemu artyście. Pięknie dziękujemy za gościnność, życzliwość i cierpliwość Państwu W. i J. Mendralom. Życzymy dużo zdrowia i szczęścia rodzinnego.

(Opr. M.K.)