WYCIECZKOWY DZIEŃ

202206jasloobserwatorium

Obserwatorium Astronomiczne to niezwykłe miejsce, można je znaleźć calkiem blisko - w Jaśle, w I Liceum Ogólnokształcącym. Grupa młodszych uczniów naszego Ośrodka miała okazję poznać to wyjątkowe miejsce 9 czerwca bieżącego roku. Było tajemniczo, odkrywczo i bardzo ciekawie. Nauczyciel fizyki z ILO w Jaśle, Pan Ryszard od samego początku zaciekawił naszych uczniów opowieściami o niebie i różnych zjawiskach. W pamięci dzieci na długo pozostaną tzw."schody do nieba", którymi udały się na taras widokowy, z którego mogły „patrzeć w niebo" przez specjalny teleskop. Tajniki otwierania i zamykania obrotowej kopuły, to dopiero było ciekawe doświadczenie dla naszych najmłodszych odkrywców. Jednym słowem to, co dalekie, stało nam się trochę bliższe, dzięki uprzejmości Pana Ryszarda, któremu serdecznie dziękujemy. Pobyt w Obserwatorium Astronomicznym to nie koniec wrażeń w tym dniu. Po niezwykłym spotkaniu udaliśmy się do kolejnego, ciekawego miejsca, tym razem bliżej natury. Karmienie alpak, taniec strusia, lamy, piękne ptaki i jeszcze inne zwierzęta- tego wszystkiego doświadczyły dzieci w  Alpakowym Zoo w Wolicy. Był to dzień pełen wrażeń, w którym udało połączyć się edukację z zabawą.

(Opr. W. P.- G.)