PIESZY RAJD DO GOGOŁOWA

21 czerwca odbył się, kolejny już, pieszy rajd do Gogołowa, w którym uczestniczyli wychowankowie Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z nauczycielami, a także uczestnicy projektu „Rehabilitacja 25 Plus". Piechurzy przy kapryśnej, letniej pogodzie, pokonali trasę dziewięciu kilometrów  wędrując Płaskowyżem Kamieniec przez Glinik Dolny, Glinik Średni i  Górny aż do Gogołowa. Pogoda, choć kapryśna, sprzyjała naszej wędrówce. Wędrując podziwialiśmy wspaniałe krajobrazy. Do Gogołowa dotarliśmy po dwóch godzinach marszu, gdzie pełniący rolę  przewodnika nauczyciel - pan Paweł Armata, oprowadził nas po terenie przyległym do wyciągu narciarskiego. Na miejscu rozpaliliśmy grill i rozpoczęliśmy przygotowywanie pysznej kiełbasy. Następnie nasz czynny gospodarz zaprezentował infrastrukturę wyciągu „Pod Dziedzicem", opowiedział nam ciekawe historie związane z tym miejscem, pokazał zwierzęta należące do gospodarstwa. W wędrówce towarzyszyły nam sympatyczne psy Pana Pawła. Na ogrodzeniu okalającym posiadłość mogliśmy podziwiać kolekcję nowo powstałych malowideł na murach, czyli murali i na deskach  (deskali). Mieliśmy również możliwość podziwiania panoramy okolicy rozciągającego się terenu przyległego do pensjonatu „Trzy Siostry".

Pełni wrażeń, w doskonałych humorach, choć troszeczkę zmęczeni i delikatnie zmoczeni ciepłym, letnim deszczem wróciliśmy do Frysztaka Płaskowyżem Dział.

(Opr. R. K.)