ŚWIAT BAJEK I BAŚNI

Baśń opowiada o złej macosze, jej niedobrej córce i pasierbicy o dobrym sercu. Macocha z córką, będąc zazdrosne o jej urodę, wysłały dziewczynę zimą po fiołki i poziomki do lasu , mając nadzieję, że już nie wróci. Tymczasem pasierbica poznała nieoczekiwanie dwunastu braci, którzy okazali się dwunastoma miesiącami. Bracia spełnili prośbę dziewczyny i dzięki magii Zuzia wróciła do domu z kwiatkami i owocami. Niestety dla macochy to za mało, tym razem do lasu wysłała swoją córkę, aby przyniosła złoto, ale spotkanie z miesiącami nie skończyło się dobrze. Jest to pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotyka człowieka zasłużona kara.
W drugiej części spotkania dzieci, po wybraniu swojego ulubionego miesiąca, miały okazję wybrać elementy dla niego charakterystyczne i stać się przez chwilę danym miesiącem.
Po czym nastąpiła prezentacja wybranych miesięcy.

(Opr. W.S.P.)