odwiedź naszą oficjalną stronę www.sosw-frysztak.oswiata.org.pl

UZALEŻNIENIOM MÓWIMY „NIE”!!!

uzal

UZALEŻNIENIOM MÓWIMY „NIE"!!!

uzal2

Z inicjatywy Zespołu Promocji Zdrowia i Zespołu Profilaktycznego dnia 26.11.2013r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży ze Specjalistą Terapii Uzależnień w Krośnie, Panią Jolantą Wojewódką. Celem spotkania było przygotowanie wychowanków do życia w środowisku narażonym na uzależnienia oraz przeciwdziałanie zagrożeniom, jakie niesie współczesny świat.

uzal1

Pani Terapeutka przedstawiła przyczyny i rodzaje uzależnień. Omówiła szkodliwe działanie substancji psychoaktywnych takich, jak:  alkohol, papierosy, narkotyki i dopalacze.

Zostały też przedstawione kolejne fazy uzależnień i symptomy pozwalające na ich rozpoznanie. W dalszej części pogadanki Pani Jola poinformowała, gdzie można szukać pomocy, kiedy nas lub naszych bliskich ten problem dotknie.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem wychowanków. Młodzież zadawała pytania, na które Pani Terapeutka udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami i gromkimi brawami.

(Opr. A.G.)