PIKNIK RODZINNY

kuchcik

Już po raz czwarty na naszym dziedzińcu 14 czerwca 2017 r. odbył się PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez SOSW we Frysztaku we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jest taka sprawa". W tym roku, oprócz naszych podopiecznych i ich najbliższych, gościliśmy także absolwentów oraz ich dzieci.

Piknik rozpoczął się od występów artystycznych wychowanków Ośrodka. Następnie pani Wicedyrektor, Teresa Guzy, ogłosiła rezultaty akcji „Grosik". Najbardziej zasłużeni dla tej inicjatywy wychowankowie zostali nagrodzeni. Pomimo ograniczonych możliwości przestrzennych z uwagi na przebudowę stadionu, pracownicy Ośrodka oraz członkowie Stowarzyszenia przygotowali wiele atrakcji.

Młodsi mieli okazję poskręcać balony w „Balonowej budce", spróbować jazdy na koniku, a także z pomalowanymi specjalnymi farbami twarzami „łapać" bańki mydlane unoszące się na wietrze. Na starszych czekali przedstawicieli Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, którzy przy swoim stoisku udzielali informacji i cennych wskazówek na temat możliwości zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Dzieci i młodzież mogły także spróbować swoich sił podczas zabawy z hula-hop, konkursu plastycznego oraz konkursu o charakterze profilaktycznym. Całość uświetnili swą obecnością strażacy z OSP Twierdza i funkcjonariusze Policji z Rzeszowa, którzy pięknie defilowali po dziedzińcu na swoich koniach. Panie policjantki z Frysztaka i Strzyżowa prowadziły edukację „Bezpieczne wakacje". A na spragnionych i wygłodniałych czekały przeróżne smakołyki - wata cukrowa, słodkie wypieki, żurek, zapiekanka, proziaki i tradycyjnie: kiełbaska z grilla, wobec której zapachu nie można było przejść obojętnie.

Specjalne podziękowania składamy wszystkim Gościom, a szczególnie państwu Wiśniowskim, którzy jak zwykle są niezawodni i udostępniają naszym najmłodszym podopiecznym swoje koniki, które są niewątpliwą atrakcją  Pikniku.

Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej we Frysztaku dziękujemy za pomoc organizacyjną i użyczenie terenu wokół  szkoły.

No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak czekać do następnego roku...

(Opr. M. M-T.)