ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1201706koniec1

Piątek 23 czerwca powitał nas deszczowo i pochmurnie, jednak wśród wszystkich panowała ciepła i słoneczna atmosfera. Wszak nadszedł długo oczekiwany przez uczniów dzień zakończenia roku szkolnego, a tym samym początek wakacji. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami uczniowie udali się do kościoła, by uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. Po powrocie wszyscy zgromadzili się w hali sportowej SOSW we Frysztaku. Akademia rozpoczęła się wręczeniem przez Panią Dyrektor Agatę Wyciślak nagród za wzorową frekwencję, wzorowe zachowania i inne, nie tylko dydaktyczne, osiągnięcia. Całoroczny wysiłek opłacił się, co widoczne było na twarzach szczęśliwców odbierających nagrody. Następnie wychowawcy klasy III Szkoły Zawodowej i klasy III SSPDP wręczyli świadectwa absolwentom w/w klas. Pan Łukasz Dziok w ciepłych i serdecznych słowach wspomniał minione chwile, nie zabrakło także słów refleksji i wskazówek na dalszą drogę życia. Uczniowie, pod opieką pani R. Góry-Golowskiej, skierowali do pracowników Ośrodka słowa  podziękowania, wręczyli także symboliczne róże i laurki. W tym szczególnym dniu uhonorowano także rodziców -  p. Witkowskich, którzy przez długie lata współpracowali z naszym Ośrodkiem, służyli pomocą  i aktywnie uczestniczyli w życiu placówki. Po krótkich komunikatach przyszła pora na występ artystyczny. Wychowankowie przygotowani przez p. M. Czarnik i p. El. Szymkowicz przedstawili „Wydanie specjalne wiadomości", które z przymrużeniem oka przekazało nam nowinki oświatowe. Pod czujnym okiem p. E. Szymkowicz i p. Z. Mikuszewskiego uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności wokalno-taneczne. Punktem kulminacyjnym przedstawienia był wakacyjny pokaz mody, który wzbudził wśród zgromadzonych... salwy śmiechu. I słusznie, wszak wakacje to czas wypoczynku, zabawy i radości.

Z uśmiechami na twarzach udaliśmy się do klas, gdzie uczniowie otrzymali długo wyczekiwane świadectwa. A potem......już tylko wakacje.

Dziękujemy za całoroczną pracę, wszystkim życzymy spokojnych  i radosnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu....:)

(Opr. E.S.)