Wakacje w Myczkowcach

36275100-travel-car

W dniach 8-17.07. 2017r. wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w turnusie wakacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym w Myczkowcach. W 10 - dniowym pobycie w Bieszczadach uczestniczyli:  Klaudia Bołdyzer, Natalia Zalewska, Kacper Gałuszka, Antoni Bienias, Jakub Kędra, Paweł Kozłowski, Marcin i Patryk Skóra, Krystian Burda i Damian Kłoskowicz. Opiekunem grupy był Pan Andrzej Kubiak.

Ośrodek w  Myczkowcach prowadzony jest przez Caritas diecezji rzeszowskiej, wiele dzieci i młodzieży co roku korzysta z jego bogatej oferty, gdzie wypoczywają  i rozwijają się duchowo i fizycznie.

Uczestnicy wypoczynku, poprzez codzienny udział we Mszy Świętej, pogłębiali swoją wiarę oraz nawiązywali relacje z innymi ludźmi. Poprzez zwiedzanie ogrodu biblijnego, kapliczek miniaturowych czy innych atrakcji dzieci rozwijały swoją wiedzę, poznawały się i nawiązywały przyjaźnie. Podczas zajęć koloniści nabyli wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej.  Odbyło się także szkolenie z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i spotkanie z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej z Leska.

Turnus odwiedzili również pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa, którzy poprowadzili lekcję historii przygotowującą dzieci i młodzież do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koloniści mieli możliwość poznać piękne okolice, wodospad, zapory w Myczkowcach i nad Soliną. Nie brakowało wrażeń, pozytywnych emocji, które długo pozostaną w pamięci wychowanków.

(Opr. A.K.)