XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski

jesienny wiatr

XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski

1 marca 2018 roku w sali  widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbył się XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorki Placówek Kształcenia Specjalnego zorganizowany przez SOSW w Leżajsku. Tematyka konkursu zmienia się każdego roku, tegoroczny odbył się pod hasłem „Muśnięcie wiatru - siła wichury".W konkursie wzięło udział ponad 70 recytatorów reprezentujących placówki kształcenia specjalnego z województwa podkarpackiego.  Zgodnie z tematyką konkursu recytatorzy deklamowali wiersze o wietrze, cichym, lekkim, łagodnym albo bardziej dynamiczne o niespokojnym, szalonym, czasem groźnym wietrze - wichurze. W przerwach między poszczególnymi kategoriami recytatorzy mogli naładować akumulatory, rozładować stres,  posilając się przygotowanymi słodkościami oraz biorąc udział w zabawach ruchowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, w związku z tym jury miało „twardy orzech do zgryzienia", aby ocenić i wytypować tych najlepszych wśród tak perfekcyjnie przygotowanych recytatorów. Werdykt komisji konkursowej był bardzo pomyślny dla naszych uczniów, zdobyli oni nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej:

Klasy I- III SP - I miejsce Karol Ćmiel, III miejsce Konrad Burda

Klasy IV - VII SP - II miejsce Krystian Burda, wyróżnienie Oliwia Malina

Gimnazjum - II miejsce Paulina Skąpska, wyróżnienie Natalia Zaleska

Szkoły ponadgimnazjalne - III miejsce Dominika Krzyżak. W tej kategorii reprezentowała nasz Ośrodek również Marta Raś.

Podczas konkursu w Leżajsku  naszych podopiecznych wspierała Wicedyrektor Ośrodka Pani Teresa Guzy oraz nauczycielki: Ewa Szymkowicz i Wioletta Petka - Grygiel. Recytatorzy przygotowywali się do udziału w  konkursie pod kierunkiem Pań: R. Góry - Golowskiej, Elżbiety Szymkowicz i Wioletty Petki - Grygiel.

1 marca, dzień,  jak co dzień dobiegł końca, jednak w naszych sercach i pamięci zostało to, co przeżyliśmy w Leżajsku.

(Opr. W. P.G.)