odwiedź naszą oficjalną stronę www.sosw-frysztak.oswiata.org.pl

Dzień Papieski 2012

DSC02030

Dzień Papieski  2012

Tegoroczny XII Dzień Papieski przeżywaliśmy pod hasłem Jan Paweł II Papież Rodziny. Przez ponad 16 lat swego pontyfikatu bł. Jan Paweł II  mówił o rodzinach, myślał o nich, spotykał się z rodzinami i modlił się z nimi oraz za nie. W trosce o rodziny zobowiązał Stolicę Apostolską do opracowania „Karty praw rodziny", a kiedy ONZ ogłosiła rok 1994 Rokiem Rodziny, Jan Paweł II ogłosił również taki rok w Kościele. Sam wówczas skierował „List do rodzin" oraz „List do dzieci". Pamiętał o rodzinie także w dokumentach papieskich, przemówieniach, homiliach. Przypominał wszystkim, że od tego, jakie będą rodziny, zależy, jakie będą nasze narody i jaki będzie świat. Podkreślał w tym istotną rolę wiary w rodzinie, dzięki której strzeże się podstawowych wartości. Mówił: „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu".

Dnia 23 października 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku wraz z nauczycielami przeżywali wspólnie XI I Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież Rodziny". Młodzież z SOSW oraz Schola parafialna  pod kierunkiem nauczycieli (E. Ciołkosz, W. Stadnickiej-Pałys, J. Banek oraz M. Staryszak) przygotowały na tę okazję spektakl słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną. Spektakl ten zaprezentowano także miejscowej ludności, w niedzielę 21 października. Wspólne świętowanie zakończono wysłuchaniem słów bł. Jana Pawła II skierowanych do rodzin oraz śpiewem piosenki „ Abba Ojcze".

Opr. E.C.