Wielkanoc w Ośrodku

2018jajko

Wielkanoc zaczęto świętować w II wieku na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. To najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. To także najradośniejsze ze świąt - zarówno w kościelnym roku liturgicznym, jak i w obrzędowym kalendarzu wsi polskiej. W tym dniu dzwony kościelne brzmią w szczególny sposób, oznajmiając Radosną Nowinę. Symbolizuje ono też wiosenną odnowę, zwycięstwo życia nad śmiercią i radość istnienia. Z tej okazji,  jak co roku, wychowankowie naszego Ośrodka pod kierunkiem nauczycieli przygotowali i poprowadzili świąteczny apel na temat Wielkiego Tygodnia oraz zwyczajów wielkanocnych.W czasie apelu rozstrzygnięto również szkolny konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza pisanka". Laureatom i wszystkim uczestnikom tego konkursu wręczono nagrody. Piękne prace uczniów podziwiać można na wystawie w holu Ośrodka.

Życzymy wszystkim, aby zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią, będące przesłaniem nadchodzących Świąt Wielkanocnych, stało się źródłem radości i nadziei.

(Opr. E.C)