Spotkanie przedszkolaków z szewcem

437702567_1_644x461_szewc-buty-ortopedyczne-naprawa-obuwia-poznan

„A któż nas dzisiaj odwiedzi?" - to pytanie kilkakrotnie zadawała Marcelinka z grupy I. Dzieci wiedziały już, że 11 czerwca, w poniedziałek w przedszkolu będziemy mieli gościa. Kto to będzie? - to zagadka, a jednocześnie niespodzianka dla dzieci. Przedszkolanki ostatnio na zajęciach uczyły się o różnych zawodach i posiadają wiedzę na ten temat. Dlatego umieją nazwać osobę pracującą w danym zawodzie, wymienić jakie czynności wykonuje w swojej pracy, potrafią rozpoznać ją po charakterystycznym ubiorze. Gdy do przedszkola wszedł nasz gość w długim fartuchu z butem i młotkiem w ręku, dzieci od razu wiedziały i oznajmiły głośno, że to pan szewc. Celem spotkania z szewcem - panem Szymonem Grelą było utrwalenie zdobytej przez dzieci wiedzy na temat pracy szewca oraz możliwość zobaczenia, może po raz pierwszy dla niektórych dzieci, osoby pracującej w tym zawodzie, który w obecnym czasie jest mało popularny.

Pan Szymon wspólnie ze swoim tatą prowadzą zakład szewski i to dzięki niemu zainteresował się tym zawodem. Jest bardzo sympatycznym, młodym człowiekiem, który świetnie potrafi nawiązać kontakt z dziećmi. Ciekawie opowiadał o swojej pracy, przyniósł różne narzędzia i materiały do zaprezentowania dzieciom. Przygotował dla nich filmik przedstawiający sposób naprawiania różnych butów. Dzieci miały dużo pytań do naszego gościa, niektóre z nich stwierdziły, że fajnie jest być szewcem i one też chcą pracować w tym zawodzie. Obiecały panu Szymonowi, że przyjadą do jego zakładu, aby naprawił im zepsute sandały i tenisówki. Na koniec spotkania dzieci oglądały bajkę o „Szewcu i elfach". Następnie podziękowały naszemu gościowi za prezenty i wizytę w przedszkolu.

(Opr. M. K.)