Sadzimy żonkile – akcja ,,Pola nadziei'' w Krośnie.

Sadzimy żonkile - akcja ,,Pola nadziei'' w Krośnie.

logo-pn-druk-biale-tlo

Każdego roku, w Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i parkach żonkile - symbole życia i nadziei.

Akcja ,,Pola Nadziei'' została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii i jej celem było wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe.

5 października nasi wychowankowie wraz z opiekunami, Panią Natalią Piróg oraz z Panią Ewą Szymkowicz, wyruszyli na uroczystą mszę św. na rozpoczęcie  XI edycji ,,Pól nadziei'' w Hospicjum w Krośnie. W Eucharystii uczestniczyli sami znamienici goście, członkowie Koła Hospicyjno-Charytatywnego, młodzież z krośnieńskich szkół, ich wychowawcy, wolontariusze. Najważniejszym przesłaniem okazało się szerzenie miłosierdzia i czynienie dobra bliźniemu. Po mszy św. ks. Dyrektor poświęcił sadzonki żonkili, które następnie posadzono w specjalnie przygotowanych  i ustawionych w hospicyjnym ogrodzie donicach. Każdy wolontariusz, w tym nasz Ośrodek, otrzymał cebulki tych pięknych kwiatów do posadzenia koło szkoły, by na wiosnę, gdy zakwitną, zostać wręczonym darczyńcom  w czasie akcji ,,Pól Nadziei''. Gdy nadejdzie odpowiedni czas, w Niedzielę Palmową, młodzież z SOSW Frysztak pod opieką dorosłych, będzie rozprowadzać żonkile. Żywe, a także te wykonane z papieru. Każdy, kto ofiaruje datek na hospicjum, otrzyma w zamian kwiat. Akcja ta oprócz finansowego wsparcia, przyczyni się także do otwarcia wielu serc.

(opr. E.S.)