XX Bal Charytatywny w Krośnie

2019 chohogo

W sobotę 19 stycznia  2019 r. ponad 50 wychowanków z naszego Ośrodka pod opieką wychowawców placówki, a także wychowawców domów dziecka i rodziców zastępczych uczestniczyło w Balu Charytatywnym,  zorganizowanym w Krośnie w Hali MOSiR przez Grupę Nowy Styl. Z uwagi na ten szczególny dzień, program spotkania dostosowano do ogłoszonej w Polsce  żałoby narodowej.

W imprezie uczestniczyło 1150 osób z 40 placówek z Podkarpacia:  domów dziecka, ośrodków szkolno - wychowawczych, świetlic środowiskowych, terapeutycznych i rodzin zastępczych.

W tym roku spotkanie przebiegało pod hasłem europejskim. Uczestnicy przygotowali w formie plastycznej, muzycznej i tanecznej prezentacje krajów tworzących Unię Europejską. Każdy miał możliwość wzięcia udziału w różnorodnych konkursach i zabawach zręcznościowych. Agata Kudrak wzięła udział w Konkursie Eurowizji i zaśpiewała po niemiecku piosenkę „Ładne oczy". Była jazda na specjalnym rowerze, układanie budowli z klocków lego, malowanie symboli krajów europejskich. Starszym chłopcom podobała się gra zręcznościowa „boks". Kuchnia serwowała różnorodne smakołyki, których obfitość utrudniała dokonanie wyboru.

Punktem kulminacyjnym było pojawienie się Mikołaja, który wręczył każdej placówce prezenty. Otrzymaliśmy środki na zorganizowanie zajęć hipoterapii.

Wszyscy wrócili zadowoleni i wzbogaceni nowymi wrażeniami i doświadczeniami.

Grupą podczas wyjazdu opiekowali się: Alina Nowak, Stanisław Rękowicz, Sławomir i Teresa Guzy.

(Opr. T.G.)