WIOSENNY TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

W dniach 25 - 29.03.2019 r. w naszym Ośrodku odbył się wiosenny Tydzień Edukacji Globalnej. Hasłem tego tygodnia było: „Niewolnicy XXI wieku".

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w naszym Ośrodku przeprowadzono szereg zajęć o tematyce ówczesnego niewolnictwa. Uczniowie poznali współczesne formy zniewolenia człowieka, rejony najbardziej zagrożone niewolnictwem oraz osoby najczęściej im poddawane. Szczególną uwagę zwróciliśmy na rolę dzieci we współczesnych formach niewolnictwa.

Podczas zajęć uczniowie mogli nauczyć się przygotowywać proste i smaczne przekąski, nie wymagające dużych nakładów pieniędzy, smakołyki oraz przyrządy wykonane z „niczego". Najmłodsi czytali bajki „Mądre bajki z całego świata" i wykonywali do nich kolorowe ilustracje. Po południu, w internacie, odbyły się zajęcia plastyczne i sportowe „Gramy tym, co mamy". Został też zaprezentowany film „Mali niewolnicy". Na zakończenie tygodnia wychowankowie spożyli kolację przygotowaną przez obsługę kuchni pod hasłem:  „Co to za danie, smaczne i tanie".

Wszystkim uczestnikom akcji oraz osobom prowadzącym zajęcia w tym szczególnym tygodniu serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnej akcji - jesienią.

(Opr. J.S.)