XII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ SPECJALNYCH &bdqu...

XII WOJEWÓDZKI
KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ SPECJALNYCH
„ECHA NIEPODLEGŁOŚCI"

27 marca 2019 roku czteroosobowa grupa uczniów z naszej placówki wzięła udział w XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Szkół Specjalnych „Echa niepodległości", który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Nasza przygoda rozpoczęła się już od samego rana, kiedy to wyruszyliśmy na przystanek autobusowy, by korzystając ze środków komunikacji państwowej dotrzeć do Jasła. Bez nieprzewidzianych przygód, dojechaliśmy na czas i pełni emocji oczekiwaliśmy na rozpoczęcie konkursu.

Występy dzieci poprzedzone zostały prezentacją multimedialną, która w prostych słowach przypomniała czym jest Ojczyzna i jakie są polskie symbole narodowe.

Zmagania recytatorskie dostarczyły wszystkim wielu emocji - dzieci w pięknych słowach opowiadały o swoim ojczystym kraju, jego pięknie i  historii. Na szczególne wyróżnienie w opinii jury zasłużyli: Paweł Szura i Justyna Długosz, natomiast Patryk Skóra i Igor Zając  otrzymali dyplomy i nagrody za piękne  recytacje.

Po pysznym obiedzie, ze wspaniałymi nagrodami i w doskonałych humorach, wróciliśmy do Ośrodka, by podzielić się swoją radością z kolegami i opiekunami.

Gratulujemy uczestnikom konkursu oraz paniom:  R. Górze - Golowskiej, W. Petce - Grygiel oraz Elżbiecie Szymkowicz, które przygotowały uczniów do występów.

(Opr. E. Sz.)