TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

happe_kob

W dniach od 6 do 9 maja 2019 r.  obchodziliśmy w naszym Ośrodku „Tydzień Zdrowego Stylu Życia". Wszyscy wychowankowie naszej placówki mieli możliwość wyboru oraz aktywnego uczestnictwa w różnorodnych zajęciach promujących zdrowie.

Jednymi z nich były zajęcia o charakterze sportowym, jak np.:  gra w „boule", rozgrywki  drużynowe w piłkę nożną i koszykową, zajęcia pływackie na basenie „Otylka" w Strzyżowie, marsze „nordic wakling" z instruktorem i wychowawcami oraz wycieczki piesze i rowerowe. Zainteresowani wychowankowie brali udział w cyklu zajęć kulinarnych; przygotowali m. in.: sałatkę z pokrzywy, mlecza i szczawiu, koreczki owocowe, kolorowe kanapki pełne witamin, koktajle, soki z owoców i warzyw oraz inne zdrowe i smaczne przekąski utrwalając jednocześnie w praktyce wiadomości na temat zdrowego żywienia. Młodzież szkolna spędziła również aktywnie i pożytecznie czas pozalekcyjny ucząc się pod okiem wychowawców pielęgnowania rabat kwiatowych. W czasie „Tygodnia Zdrowego stylu Życia" przeprowadzono szereg zajęć profilaktycznych dotyczących uzależnień od alkoholu, nikotyny i narkotyków oraz warsztaty edukujące naszych podopiecznych z zakresu zasad zdrowego stylu życia i przeciwdziałania otyłości.

Wszystkim wychowankom dziękuję za aktywny udział w proponowanych zajęciach, a prowadzącym za przygotowanie różnorodnych i ciekawych form promocji zdrowego stylu życia.

Koordynator