AKCJA DLA ŁUKASZA

W roku szkolnym 2018/19 odpowiadając na apel  FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH „POMÓŻ I TY" zebrano ogółem 203,50 zł. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży cegiełek. Koordynatorem akcji była M. Krupka.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję i propagowanie najważniejszych wartości w życiu człowieka: otwartości, życzliwości i dobroci.

Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 15 - letniemu Łukaszowi Flisowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe poprzez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg, tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu.

Koszt sprzętu to ok. 10 tys. zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości nas wszystkich zależeć będzie ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu.

(Opr. M. K.)