Wycieczka do Zakładu Aktywności Zawodowej w Krośnie

„Tysiącmilowa podróż

zaczyna się od pierwszego kroku"

- Konfucjusz

Rozpoczęliśmy realizację nowego projektu adresowanego dla uczniów klasy IV B  i IV C Oddziału Edukacyjno - Terapeutycznego pod hasłem „10 miesięcy - 10 zawodów". Będzie to cykl comiesięcznych spotkań, w ramach preorientacji zawodowej, z osobami wykonującymi różne zajęcia.

Na dobry początek, już10 września 2019 r., uczniowie wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami do Zakładu Aktywności Zawodowej w Krośnie podpatrzeć jak wygląda „prawdziwa praca". Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez panią Dyrektor, a następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie. Mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i sami spróbować, jak wygląda produkcja ekologicznej podpałki do grilla i kominka. Byliśmy w miejscu, gdzie na specjalnej gilotynie do drewna przygotowuje się małe szczypeczki potrzebne do wykonania podpałki. Uczniowie mogli się sami przekonać ile potrzeba siły, żeby rozłupać takie drewienko. Następnie z zaciekawieniem obserwowali dalsze czynności. Każdy uczeń mógł na chwilę zająć miejsce pracy i spróbować swoich sił. Potrzeba było cierpliwości i chęci do działania. A ile było radości, gdy udało się zrobić własnoręcznie podpałkę, którą później uczniowie mogli zabrać do domu jako dowód dobrze wykonanej pracy.

A po pracy? Oczywiście czas na coś przyjemnego. Tym razem udało się uczniom namówić nas na pizzę, jako miłe zakończenie wycieczki.

Dziękuję pani Justynie, pomysłodawczyni akcji, za rozbudzanie w uczniach ciekawości i radości z poznawania otaczającego nas świata.

Z niecierpliwością czekamy, co nam  przyniesie październik! Nowy miesiąc - nowy zawód!

(Opr. A.G.)