PIKNIK RODZINNY

Logo SOSW Frysztak

19 września, już po raz szósty, odbył się Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jest taka sprawa". Z uwagi na trudno przewidywalne warunki pogodowe, część oficjalna - tj. powitanie gości, podsumowanie konkursu „Trzeźwa głowa" i akcji „Grosik", a także spotkanie z policjantem - odbyły się na hali gimnastycznej. Następnie uczestnicy pikniku udali się na „ośrodkowe podwórko", gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Zwarci i gotowi byli już strażacy, którzy przeprowadzili pokazową akcję ratowniczą przy użyciu fantomów oraz zademonstrowali  sprzęt gaśniczy. Ogromna kolejka  tworzyła się pod oknem loterii fantowej, gdzie dla każdego została przygotowana niespodzianka. Tuż obok, przy stoisku pod namiotem, można było skorzystać z oferty pomalowania twarzy, łapania baniek mydlanych  oraz „Balonowej budki". Starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursie profilaktycznym, gdzie na zwycięzców czekały wartościowe nagrody. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych i rozgrywek sportowych, w tym gry na boisku do street socera. Na piknik przybyli też specjalni goście - alpaki, obok których nikt nie mógł przejść obojętnie, a co odważniejsi mogli je nawet pogłaskać. Z tłumu wyróżniał się także pewien pan przewyższający innych o co najmniej dwie głowy - „pan na szczudłach", który zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Podczas całej imprezy w powietrzu unosił się zapach grillowanej kiełbasy, smakowitego bigosu i żurku. Nie zabrakło też deseru - pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów i  pracowników Ośrodka.

Najedzeni, pełni wrażeń i dobrego humoru, zakończyliśmy imprezę około godziny 13.30... no cóż, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne piknikowanie w następnym sezonie...

Serdeczne podziękowania za współpracę.

(Opr.   M. M-T.)