Wizyta w Hospicjum w Krośnie

zonkil2019

Pomaganie jest poezją w prozie życia".

(Z. Freud)

W piątek 4 października grupa 12 uczniów wraz z Panią Anetą Gierą i Panią Anną Czech udała się do krośnieńskiego Hospicjum, gdzie odbyła się Msza Święta rozpoczynająca XII edycję Krośnieńskich Pól Nadziei. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marek Zarzyczny - Dyrektor Hospicjum. Do zebranych wolontariuszy ciepłe słowa skierowała również Pani Wira Jankowska, poruszając serca wszystkich gości. Następnie, pomimo chłodu, wszyscy razem udali się przed hospicyjny dziedziniec, by posadzić żonkile - symbol akcji Pól Nadziei. Wolontariusze otrzymali również cebule kwiatów do posadzenia przy szkołach. Na wiosnę wyrosną z nich Żonkilowe Pola Nadziei. Posadzone jesienią, ożyją na wiosnę. Wbrew śniegom, ulewnym deszczom udowodnią, że jest nadzieja, którą musimy nieść i dawać innym.

Poprzez Pola Nadziei chcemy pokazywać, że życie na każdym etapie jest wartością, i że warto pomagać - także wolontariacko. Kierując się zasadą, że dobro powraca, dzielmy się nim. Jeden dobry gest może wiele zmienić.

(Opr.A.C.)