ALARM PRZECIWPOŻAROWY

ewakuacja-th

W dniu 16.10.2019 r. w naszym Ośrodku odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. O godzinie 1200 rozległ się dzwonek szkolny ogłaszający alarm. Nauczyciele wraz z wychowankami oraz pracownicy Ośrodka, zachowując procedury ewakuacji, udali się drogami ewakuacyjnymi na wyznaczone wcześniej miejsce zbiórki. Wszyscy bezpiecznie opuścili Ośrodek. Strażacy z jednostki OSP Twierdza przystąpili do przeszukania obiektu. Wszystkie pomieszczenia Ośrodka zostały przeszukane przez strażaków i stwierdzono, że w budynku nie pozostała ani jedna osoba. Ewakuacja odbywała się pod nadzorem Państwowej Straży Pożarnej ze Strzyżowa.

Opuszczanie budynków przebiegło sprawnie i bez paniki. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie wychowanków i pracowników Ośrodka z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia życia lub zdrowia.

(Opr. M.W.)