Dzień uśmiechu w SOSW Frysztak

002599_r0_620

,,Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje''

Uśmiech sprawia, że dzień staje się lepszy - tak więc i my zapragnęliśmy od niego zacząć poniedziałek. Wszyscy ubraliśmy się na żółto, żeby ciepłą barwą słońca przywołać radosne emocje. I to właśnie one towarzyszyły nam od samego rana.

Uczniowie klas OET spotkali się, by ,,zarażać'' wszystkich uśmiechem - każdy z nas opowiadał, kiedy tak naprawdę czuje się szczęśliwy, co wywołuje iskierki w oczach. Były gry i zabawy, które sprawiały, że młodsi uczestnicy śmiali się głośno, a starsi przypomnieli sobie radość dzieciństwa. Piosenka o gąsienicy rozruszała nasze nogi i ręce, a piosenka o słońcu wprowadziła nas w wyśmienity nastrój. Magiczna kostka, którą przyniosła Pani Anetka, wskazywała radosna minę, którą należało pokazać. Ile przy tym było gromkiego śmiechu!

Znalazł się również czas na dekorowanie okrągłych buziek - emotikonek - z talerzy papierowych. Kreatywni są ci nasi uczniowie - cuda, które powstały, można podziwiać na korytarzu.

Po wykonaniu prac plastycznych, ruszyliśmy nagradzać każdego, kto się do nas uśmiechał. Każdy uczeń, pracownik szkoły, który pokazał nam radosną minę, otrzymywał uśmiechniętą emotikonkę - w końcu to właśnie ona miała dziś u nas swoje święto.

Dzień uśmiechu zakończyliśmy cudownym, energetycznym spacerem na świeżym powietrzu - i możemy Was zapewnić, że było wyśmienicie i radośnie.

(oprac. E.S.)