Z WIZYTĄ W TEATRZE

c136495a4403573d3acd176c95b6df4c

Z WIZYTĄ W TEATRZE

6.11.2019 r. uczniowie klasy VIIIA oraz klas I, II i III szkoły branżowej wyjechali pod opieką pani polonistki na wycieczkę do Tarnowa. Pierwszym punktem programu było II śniadanie w KFC, gdzie każdy mógł wybrać dla siebie ulubiony przysmak. Najedzeni i zadowoleni wyruszyliśmy następnie do celu naszej podróży  - Teatru im. Ludwika Solskiego, by obejrzeć spektakl pt. „Akademia Mr Kleks"  - oparty na motywach książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa" w nowatorskiej adaptacji Elżbiety Chowaniec. Jest to opowieść o prawdziwej szkole życia, w którym toczy się nieustanna walka dobra ze złem. Ważne przesłanie sztuki, gra aktorów, taniec i muzyka hip - hopowa, scenografia, język z elementami slangu młodzieżowego, mocno trafiają zarówno do młodszych, jak i do starszych odbiorców. Kilku z naszych wychowanków po raz pierwszy miało okazję być w prawdziwym teatrze. Wszystkim uczestnikom wycieczki sztuka bardzo się podobała, dostarczyła wielu wrażeń i emocji, pozwoliła na relaks i zarazem naukę.

(Opr. R.G.G.)