WIECZORNICA Z OKAZJI DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

201910wiecz11

WIECZORNICA  Z OKAZJI DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzień 1 listopada to dzień Wszystkich Świętych, 2 listopada to Dzień Zaduszny. W tych dniach odwiedzamy groby naszych bliskich i znajomych. Przynosimy kwiaty i zapalamy znicze. Jest to stary i piękny, polski obyczaj odwiedzania miejsc wiecznego spoczynku naszych najbliższych i wspominania ich. Oddajemy w ten sposób hołd wszystkim, którzy wywodzili się z tej ziemi. Święto Zmarłych to święto zadumy i refleksji. Wspominamy tych, których tu, na ziemi nigdy już nie spotkamy, z którymi nigdy już nie porozmawiamy. Myślimy o przemijaniu życia.

W dniu 30 października 2019 roku o godzinie 18.30 wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w Wieczornicy, która była poświęcona pamięci tych, którzy już odeszli, których nie ma już wśród nas oraz refleksjom na temat tego, co czeka nas po drugiej stronie.

Niebo - rzecz dobra i święta,

są tam apostołowie i Maryja wniebowzięta.

Czeka tam na nas Jezus i Bóg,

cieszą się gdy nawróci się każdy ich wróg.

Wtedy do nieba każdego bierze,

ku jego wielkiej woli.

Niebo- rzecz miła i czczona,

marzeniem każdego jest,

by po śmierci tam trafić,

i Jezusowi bić ukłony.

Pomyśl raz jeszcze,

czy warto grzeszyć?

Podczas tego spotkania uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: pani Ewy Ciołkosz i pani Wiesławy Stadnickiej - Pałys, którego  dopełnieniem była prezentacja przedstawiona przez panią Alicję Majochę. Po zakończeniu Wieczornicy udano się na cmentarz, gdzie na grobach złożono symboliczne wiązanki i znicze.

(Opr. W.S.P.)