Dzień Biblioteki Szkolnej

ksiega2

W dniu 5.11.2019 r. odbył się w naszym Ośrodku Dzień Biblioteki Szkolnej, czyli imieniny biblioteki. Tematem przewodnim tegorocznego święta były  misie - bohaterowie bajek. Jak przystało na tą uroczystość, bibliotekę odwiedziło wiele gości. Pani Ela przyszła na spotkanie ze specjalnym gościem - misiem, który wzbudził największy aplauz wśród zebranych. Miś zadawał  dzieciom pytania oraz zachęcał do czytania książek. Każdy z uczestników miał niepowtarzalną okazję uścisnąć misiowi łapę, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Przygotowano też wiele atrakcji m. in. quizy i  zagadki  podczas, których dzieci wykazały się dużą wiedzą o znanych misiach. Z biblioteki wyruszył także wspólny pociąg w rytm śpiewanej piosenki „Jadą, jadą misie". Wiele radości sprawiły wychowankom misiowe zabawy: zbieranie lizaków  specjalną „misiową rękawicą", wyjadanie miodu z talerzyka bez pomocy rąk czy szukanie  pluszowego misia ukrytego na regałach z książkami. Odbyły się też zajęcia plastyczne „Misie znane i lubiane", a ich efektem było stworzenie misia pandy z ekologicznych materiałów. Na zakończenie dzieci dekorowały misiowe ciasteczka, a potem degustowały „małe co nieco". Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. W ramach tego święta został ogłoszony konkurs plastyczny „Miś - bohater bajek i baśni", a jego wyniki zostały przedstawione właśnie w tym dniu, przyznano nagrody i wyróżnienia. Wszyscy odwiedzający bibliotekę byli częstowani cukierkami, ciasteczkami oraz domowym ciastem.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Serdecznie dziękuję wszystkim za wspólną zabawę.

(Opr. M. P.)