„Cała Polska czyta ze Słodziakami, my też” – akcja czytel...

„Cała Polska czyta ze Słodziakami, my też" - akcja czytelnicza

5d5e605edf57d_o_large

Uczniowie klas I-III SP biorą udział w II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Z tego też powodu 6 listopada na górnym korytarzu naszej szkoły rozbrzmiewały słowa: „Chodź, chodź poznaj Gang Słodziaków ..." W tym dniu uczniowie klas I-III SP i I-VIII OET wzięli udział w akcji czytelniczej „Cała Polska czyta ze Słodziakami, my też". Biletem wstępu na spotkanie było przygotowanie elementu charakterystycznego dla danego Słodziaka oraz rymowanki o przesłaniu ekologicznym, której bohaterem był wybrany Słodziak. Uczniowie i nauczyciele wcielili się w rolę Słodziaków i wspólnie czytali opowiadanie pt. „Drzewa" z książki Renaty Piątkowskiej. Całość spotkania dopełniła wspólna zabawa połączona ze śpiewem.

Mamy nadzieję, że poprzez organizację takich akcji uczniowie zrozumieją, że czytanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

(Opr. W. P.G.)