III Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej

xvi-festiwal-piosenki-maryjnej-w-bialopolu-20180507101909

28 listopada bieżącego roku w Miejskim Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie odbył się III Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami tego Festiwalu byli: SOSW w Strzyżowie, Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, MDK „Sokół" oraz Parafia św. Józefa Sebastiana Pelczara. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara, którą celebrował Biskup Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Jan Wątroba. Wzięły w niej udział Władze Powiatu i Gminy, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek i instytucji z terenu powiatu, wychowankowie, nauczyciele i opiekunowie placówek kształcenia specjalnego oraz rodzice i wierni z miejscowej parafii. Ksiądz Biskup w wygłoszonej homilii przypomniał o tym, że w naszym życiu szczególne miejsce powinna zajmować wiara i mądrość. Posłużył się tutaj znanym przykładem proroka Daniela, który nawet w najtrudniejszych chwilach był wierny Bogu. Wiara zatem to zaufanie Bogu pomimo wszystko, bo tylko On może wyprowadzić dobro nawet z najgorszej sytuacji, jeśli człowiek bezgranicznie Mu zaufa.W trudnych chwilach wspomaga nas Maryja, Matka Jezusa, od której uczymy się również wierności Bogu. Po Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się do MDK „Sokół" w Strzyżowie, by uwielbić Maryję i uczcić Ojczyznę pieśnią. Festiwal uroczyście rozpoczęła Dyrektor SOSW w Strzyżowie Pani Beata Potwora. Ksiądz Biskup Ordynariusz skierował również do zebranych gości słowo. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Starosta Strzyżowski Pan Bogdan Żybura. W festiwalu wzięło udział 16 placówek kształcenia specjalnego. Wykonawcy, w pięknych galowych strojach, zaprezentowali po dwa utwory: jeden o tematyce maryjnej, drugi o tematyce patriotycznej. Wśród nich byli również uczniowie naszego Ośrodka (Klaudia Bołdyzer, Natalia Zaleska, Izabela Jurkowska, Aleksandra Chęcińska i Radosław Jurasz), którzy pod kierunkiem nauczycieli (Pana Zbigniewa Mikuszewskiego i Pani Ewy Ciołkosz) zaśpiewali dwie piosenki: „Matka z radością poda dłoń" oraz „Serce w plecaku". Wszyscy wykonawcy otrzymali piękne pamiątki, dyplomy oraz nagrody. Podczas przerwy w festiwalu wychowankowie, jak również nauczyciele mieli czas na wspólną zabawę andrzejkową oraz na degustację pysznych ciast i zimnych zakąsek przygotowanych przez organizatorów. Po zakończeniu wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu w pięknej sali restauracji „Żarnowianka". Do Ośrodka wróciliśmy zadowoleni i wdzięczni za kolejny udział w tak pięknym przedsięwzięciu. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim Organizatorom.

(Opr. E.C.)