Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

dzieci_teatr

3 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej klas  I-III oraz nasza starsza koleżanka Aleksandra Leśniak, mieli zaszczyt uczestniczyć w przeglądzie dziecięcej twórczości artystycznej ,,Mała sztuka - wielkie sprawy", w ramach trzecich na Podkarpaciu dziecięcych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEFw Rzeszowie we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

Przegląd ,,Mała Sztuka - Wielkie Sprawy" jest wydarzeniem mającym na celu propagowanie szeroko rozumianej terapii oraz integracji środowiskowej.

Z małych Form Scenicznych dzieci z naszego Ośrodka zaprezentowały na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie układ taneczny do piosenek  z Akademii Pana Kleksa w wykonaniu naszych małych artystów, przygotowanych pod kierunkiem pani Wioletty Petki-Grygiel i pani Wiesławy Stadnickiej-Pałys.

Podczas spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Policjant na straży Praw Człowieka" zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. W tym konkursie nasza uczennica Marcelina Boruta zajęła II miejsce w kategorii klas I-III.

Impreza przebiegła w bardzo miłej, ciepłej atmosferze, podczas której można było podziwiać występy wokalne, układy taneczne, scenki teatralne lub recytacje wierszy w wykonaniu małych solistów lub całych grup dziecięcych.

Każdy uczestnik otrzymał prezent od Świętego Mikołaja, który wprawdzie sam nie pojawił się na spotkaniu, ale nie zapomniał o dzieciach, które z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, szczęśliwi, że wszystko się udało. Będziemy jeszcze długo wspominać ten wyjazd, zwłaszcza że dla niektórych dzieci to była pierwsza w życiu wyprawa do Rzeszowa.

(Opr. W.S.P.)