WIZYTA NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

logo_uni_rzesz_s

6 grudnia b.r. 13 - osobowa grupa młodzieży Branżowej Szkoły  I Stopnia miała okazję wziąć udział w warsztatach tematycznych przeznaczonych dla uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego, zorganizowanych przez Instytut Nauk o Polityce UR. Zajęcia, które odbywały się równocześnie w trzech aulach uniwersytetu, podzielone były na bloki tematyczne: „Zmiany klimatu i polityka klimatyczna jako wspólna odpowiedzialność", „Rady młodzieżowe oraz udział młodzieży w decydowaniu na poziomie lokalnym", „Głosuj świadomie w samorządzie". Pierwsza część spotkania - wykład dr hab. Grzegorza Bonusiaka, przybliżył uczestnikom problem zmian klimatu, jego przyczyny, skutki, a także konieczność podejmowania działań zapobiegających dalszemu ociepleniu. Dwie kolejne części o charakterze warsztatowym uświadomiły młodzieży jak ważne jest zaangażowanie się w działania na rzecz środowiska lokalnego i jak wiele zależy od inicjatywy młodych ludzi. W tej części, podczas pracy w grupach, młodzież miała okazję wykazać się pomysłowością, a następnie zaprezentować wszystkim swój plan rozwoju jednego z  obszarów (edukacji, kultury, sportu, turystyki i rekreacji). Nasza młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z wykonaniem zadania, a lider grupy - Mikołaj K., odważnie zaprezentował plan działań. Po zakończonych zajęciach mieliśmy czas na zwiedzenie pięknego, nowoczesnego budynku głównego uczelni.

(Opr. R.G.G.)