XXVIII Światowy Dzień Chorego

dzcho2020

11lutego uczniowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami, w odpowiedzi na zaproszenie Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz tamtejszego Duszpasterstwa Chorych, wzięli udział we Mszy Św. w intencji chorych, sprawowanej w Hospicjum Caritas w Krośnie z okazji XXVIIII Światowego Dnia Chorego. Wspólnie z chorymi, samotnymi i niepełnosprawnymi, pacjentami Hospicjum, jak również innymi chorymi, przebywającymi w Domach Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Domach Dziennego Pobytu modliliśmy się, aby z Eucharystii czerpać siłę w cierpieniach, chorobach, niepełnosprawności, samotności. W sakramencie namaszczenia chorych Jezus pokrzepił dusze i ciała chorych, aby mężnie znosili wszelkie ułomności. Modlitewne spotkanie zakończyło się adoracją z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Przed wyjazdem do Ośrodka uczniowie wręczyli pacjentom Hospicjum samodzielnie wykonane pamiątki życząc wielu łask Bożych, wytrwałości i cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego, optymizmu, nadziei oraz wewnętrznej pogody ducha w  przyjmowaniu wszystkiego, co wiąże się z chorobą.

(Opr. E.C.)