Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

logo_przk (1)

19.02.2020 roku uczniowie klasy I ABS, 2ABS, 3ABS  mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów mgr Tomaszem Ziobro. Spotkanie z Panem  Rzecznikiem miało na celu uświadomienie praw, jakie przysługują nam, gdy dokonujemy zakupów w sklepach, a towar nie odpowiada wymogom. Uczestnicy spotkania  nabyli również praktyczne umiejętności, przydatne w codziennych sytuacjach, takich jak zakupy szczególnie poprzez sklepy  internetowe, składanie reklamacji, odróżnienie reklamacji od gwarancji, krytyczne podejście do promocji, korzystanie z usług finansowo-bankowych. Na zakończenie spotkania  Pan Rzecznik  zaoferował swoją pomoc  w przypadku problemów konsumenckich i poinformował, że świadczy bezpłatne poradnictwo konsumenckie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

(Opr. A.G.)