NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

20201zolwykl

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

W dniu 3 marca nasz Ośrodek włączył się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Podczas apelu nauczyciele historii przybliżyli uczniom sylwetki, ideały i cele, jakie przyświecały żołnierzom partyzantki antykomunistycznej, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej, podejmując nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. Władze komunistyczne  skazały ich na zapomnienie, dlatego w niepodległej Polsce przywraca się pamięć tym, którzy oddali swe życie za Polskę. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się  współczesne piosenki odnoszące się do walki Żołnierzy Wyklętych, które w przystępny sposób prezentowały tematykę historyczną.

(Opr. A.G.)