21 marca 2020- Światowy Dzień Zespołu Downa

Chociaż mają więcej, niż my, nie wywyższają się...

21 marca 2020- Światowy Dzień Zespołu Downa

s4_21_marca_-_swiatowy_dzien_zespolu_downa_1553194448_5535

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto obchodzone corocznie w dniu 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu. Naszą solidarność z osobami z Zespołem Downa wyrażamy poprzez założenie w tym dniu dwóch różnokolorowych skarpetek oraz narysowanie na dłoni poziomej linii czarnym flamastrem.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy również naszych uczniów oraz pracowników Ośrodka do założenia skarpetek w różnych kolorach. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, bądź z różnych, niepasujących do siebie par. Podejmijmy skarpetkowe wyzwanie i pokażmy, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, potrafimy myśleć również o tych, którym natura dała więcej.

(opr. A. W. oraz M. M-T.)