Spotkanie otwarte - Dzień Mamy

Grupy Wsparcia Rodziców

przy zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

DSC_8199

W piątek  25 maja odbyło się kolejne, ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie otwarte, w którym uczestniczyły dzieci z rodzicami oraz terapeuci pracujący w zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Celami wiodącymi przeprowadzonych zajęć  było wdrażanie dzieci do wspólnej zabawy oraz przedstawienie różnorodnych form ćwiczeń z dziećmi stosowanych w terapii logopedycznej i psychologicznej.  Zajęcia odbywały się pod hasłem „KOCHAMY NASZE MAMY  - DZIŚ IM DZIĘKUJEMY, DZIŚ IM POMAGAMY!!!"

Dzieci zaprezentowały mamom, a także tatusiom, którzy coraz liczniej i chętniej uczestniczą w tych spotkaniach (BRAWO!) umiejętności, jakie zdobywają w czasie terapii. Dzieci świetnie rozpoznawały i wskazywały części ciała,  pięknie maszerowały naśladując wszystkie ruchy i miny prowadzącej  pani Marysi, poradziły sobie z odgadywaniem i naśladowaniem głosów zwierząt spotkanych podczas spaceru na łące, pięknie powtarzały, nazywały i rozpoznawały SAMOGŁOSKI, a następnie odjechały do mam pociągiem prowadzonym przez LITERKI . W  domu pomogły mamusiom zrobić i rozwiesić  pranie, a na koniec - z wielką radością - wykonały portrety swoich mam. Wręczenie  portretów mamom - wraz z słodkim buziakiem - zakończyło wspólną część zajęć. Maluchy, pod opieką terapeutów,  udały się na słodki poczęstunek oraz dalszą wspólną  zabawę.

DSC_8213

Rodzice, którym towarzyszyli  logopedzi i psycholog, mieli możliwość w tym czasie poznania celowości poszczególnych ćwiczeń zajęć otwartych, a także wymiany doświadczeń związanych z prowadzeniem zadań - będących kontynuacją terapii  - w warunkach domowych. Pani Dyrektor mgr Maria Pająk zwięźle podsumowała rok pracy  Grupy Wsparcia WWR oraz zebrała słowa wdzięczności ze strony rodziców za pracę terapeutyczną zespołu z ich pociechami i pomoc w przezwyciężaniu zaburzeń.

DSC_8301

Końcowa część spotkania rodziców miała charakter partnerskiej rozmowy o problemach rodzin wychowujących dziecko z zaburzeniami rozwojowymi  oraz konieczności wspierania tych rodzin w ich codziennym trudzie przez powołane do tego właściwe organizacje i placówki publiczne oraz środowisko lokalne.

mgr B. Miazga