Ośrodkowy Dzień bez Przemocy

OŚRODKOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W dn. 05.06.2012 roku obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Szkoły bez Przemocy, który odbywał się pod hasłem ,,Dzień kolorowej szkoły".  Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już w maju i włączył się do nich Samorząd Wychowanków. Dzieci i młodzież przygotowali różne prace plastyczne - kolorowanki, wyklejanki, plakaty profilaktyczne. Zostały one zaprezentowane w dniu piątego czerwca podczas wystawy - ,,Kolorujemy naszą szkołę". Ponadto wychowankowie wybrali najsympatyczniejszego kolegę i koleżankę. Zostali nimi: Agnieszka Hadera oraz Hubert Sitnik (uczniowie drugiej klasy Szkoły Zawodowej). W związku z tym, że był to Dzień kolorowej szkoły wybrano najbardziej kolorowych uczniów i nauczycieli - zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Odbył się również mech piłki nożnej, promujący ideę bezpiecznego kibicowania i zasad fair play. Miłym wydarzeniem było także wspólne zdjęcie wszystkich wychowanków i pracowników Ośrodka. Pomimo deszczowej pogody w naszej szkole panowała serdeczna atmosfera, a każdy otrzymał ,,serduszko z cukierkiem", jako symbol przyjaźni oraz tego, że wszyscy jesteśmy dużą rodziną i wspólnotą.

mgr L. Myćka