Dzień bez przemocy 2013

sbp5

DNI SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

W dniach 15 - 17 października 2013r.  przeżywaliśmy w naszym Ośrodku  Dni Szkoły Bez Przemocy. W pierwszym dniu akcji  wychowankowie uczestniczyli w apelu profilaktycznym pt. ,,Szkoła bez przemocy - bezpieczny uczeń"  oraz w profilaktycznych warsztatach plastycznych odbytych pod hasłem ,,Nasza Szkoła bez przemocy". Wszystkie prace wykonane w czasie warsztatów zostały zaprezentowane podczas wystawy, zorganizowanej w środę. 16.10.2013r. Również w środę odbył się quiz profilaktyczny dla uczniów Gimnazjum pt. ,,Kodeks Szkoły Bez Przemocy".

sbp

sbp1

W ostatnim dniu akcji nastąpiło rozstrzygnięcie plastycznego konkursu profilaktycznego oraz plebiscytu na najsympatyczniejszego nauczyciela i wychowawcę zorganizowanego przez Samorząd Wychowanków. Na zakończenie Dni Szkoły Bez Przemocy wszyscy pracownicy i wychowankowie Ośrodka zgromadzili się na hali gimnastycznej, aby zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Najsympatyczniejszym nauczycielem i wychowawcą zostali: mgr Łukasz Dziok,  mgr Stanisław Rękowicz. Nagrody w profilaktycznym konkursie plastycznym zdobyli wychowankowie: Krzysztof Figura, Wioletta Siłka i Konrad Pluta.

sbp4

sbp9

Dni Szkoły Bez Przemocy  są okazją do wspólnego świętowania oraz uświadomienia wszystkim, że nie zgadzamy się na przemoc i agresję w naszym Ośrodku. Jesteśmy zaangażowani w budowanie szkoły, jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego każdemu wychowankowi, niezależnie od jego niepełnosprawności.

(Opr. L. M.)