Andrzejki w przedszkolu

enfantsdanse

30 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, którą poprowadziła wróżka Marta. Na początku swoją czarodziejską różdżką zamieniła wszystkie panie we wróżki, które od tej pory zostały wróżkami pomocniczymi. Wróżka Ala przepowiadała przedszkolakom, kim zostaną w przyszłości, czy żołnierzem, czy lekarzem czy może piosenkarką? Najbardziej z wróżby ucieszył się chyba Kacperek, który wylosował atrybut kucharza, a sam przecież tak bardzo lubi kotlety. Następnie dzieci poznawały imiona swoich przyszłych narzeczonych oraz jakie czeka ich w przyszłości życie. Kolejna wróżba „Kolory" zawierała wskazówki dotyczące codzienności, np. Dbaj o swoje ubrania!, Nie niszcz zabawek!, Pij mleko! itp. Podczas Zabawy Andrzejkowej nie mogło zabraknąć wróżby z butami, przedszkolaki z ciekawością obserwowały wędrówkę butów do drzwi, w tej konkurencji wygrał Mikołaj.

andrzp

andrzp13

andrzp8

andrzp5

andrzp3

Dzieci chętnie brały udział we wszystkich wróżbach oraz wspólnej zabawie przy muzyce, bardzo podobał im się konkurs „Łowienie cukierków" oraz zabawy z balonami. Na zakończenie Andrzejek dzieci otrzymały owoce oraz ciastka i napoje. W radosnej i miłej atmosferze szybko minął czas wspólnie spędzony.

(Opr. A. M.)